ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το… εντυπωσιακό με Ψύχα!

Δεν θα περίμενε κάτι καλύτερο από τον Πέτρο Ψύχα ο Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ, στα λίγα παιχνίδια που πήρε χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα.

Ο 23χρονος άσος, κατάφερε κάτι… εντυπωσιακό στις μόλις τρεις συμμετοχές ως αλλαγή.

Στην πρεμιέρα απέναντι στον Εθνικό (4-2), πέρασε στον αγώνα στο τελευταίο 15λεπτο και κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το 3ο και καθοριστικό γκολ του Απόλλωνα.

Ακολούθησε ολιγόλεπτη συμμετοχή στο ματς με την Πάφο (2-0) όπου κέρδισε το πέναλτι στο 90+ αλλά ο Πίττας δεν…  νίκησε τον αντίπαλο κίπερ και φτάσαμε στο παιχνίδι με την ΠΑΕΕΚ όπου αγωνίστηκε για 15+ λεπτά. Σε αυτό το χρονικό διάστημα διαμόρφωσε το τελικό 3-1, όπου ουσιαστικά “κλείδωσε” τους τρεις βαθμούς.

Θα μπορούσε να είχε πάρει περισσότερο χρόνο συμμετοχής, αλλά πέρασε από κάποιους τραυματισμούς. Ευχή όλων η ατυχία να μην ξανά… χτυπήσει την πόρτα του, ώστε να μπορέσει να προσφέρει πολύ περισσότερα. Κανείς δεν αμφιβάλλει για την ποιότητα του Ψύχα.