ΙΣΤΟΡΙΚΑ

ΤΑ 9ΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΠΡΙΝ 50 ΧΡΟΝΙΑ

Στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών με την Έβερτον στο “Γκούντισον Παρκ” σαν σήμερα στις 9 Μαρτίου του 1971, ο υψηλόσωμος επιθετικός του Παναθηναϊκού, με το νούμερο 9 στην πλάτη, σκόραρε το 9ο του γκολ στη διοργάνωση, 9 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα κι ενώ το ρολόι έδειχνε 21:00 ακριβώς.
Με αυτό το γκολ, ο “ψηλός” χάρισε στην ομάδα του την ισοπαλία με 1-1 και με το 0-0 στον επαναληπτικό της Λεωφόρου, οι “πράσινοι” πήραν την πρόκριση για τα ημιτελικά.
Το διπλό ήταν προ των πυλών, όμως στις καθυστερήσεις ο Ανατολικογερμανός διαιτητής Γκλένκερ, δεν υπέδειξε καθαρό φάουλ του Ρόιλ στον Οικονομόπουλο και ο Τζόνσον ισοφάρισε σε 1-1.
9 Μαρτίου,1971 1+9+7+1=18 (8+1=9),  81΄λεπτό  8+1=9, ώρα 9 ακριβώς, Αντωνιάδης με το 9 στην πλάτη, γκόλ 9ο στην διοργάνωση. Απίστευτο!!!!!