ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΒΙΝΤΕΟ: Καρμιώτισσα – Εθνικός 1-1

Σε αγώνα που έγινε στο “Στέλιος Κυριακίδης” Καρμιώτισσα και Εθνικός Άχνας έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Η ομάδα των Πολεμιδιών πήγε στους 11 βαθμούς ενώ η Άχνα έφτασε τους 7 βαθμούς.
Στο 17ο λεπτό, μετά από μαρκάρισμα του Κ. Ηλία πάνω στον Ρέϊνολντς ο ρεφ του αγώνα σφύριξε πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρόμο ο οποίος ήταν εύστοχος για το 1-0.
Ο Εθνικός κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσια με τον ίδιο τρόπο που δέχθηκε το τέρμα. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Ευσταθίου ανέτρεψε τον Χαραλάμπους και ο Χριστοδούλου έδειξε την άσπρη βούλα για δεύτερη φορά στον αγώνα. Ο Χουντόμπιακ ήταν αυτός που εκτέλεσε νικώντας τον Κυριακίδη για το 1-1 στο 71ο λεπτό.
Μέχρι το τέλος υπήρχε αρκετός χρόνος ωστόσο το σκορ δεν διαφοροποιήθηκε με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάρουν από ένα βαθμό.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ (4-2-3-1): Κυριακίδης – Χριστοφή, Μπαράνοφ, Πέρετζ, Ευσταθίου – Ρέινολντς (84’ Μπαργκάν), Παχίπης (72’ Νεοφύτου) – Μ. Σάσι (72’ Καπαρτής), Ισμ. Σάσι, Χατζηβασίλης (59’ Ανδρέου) – Ρόμο.

ΕΘΝΙΚΟΣ (4-3-3): Μπογκατίνοφ – Κυπριανού (30’ Γκόρουπετς / 55’ Περατικός), Σάβιτς, Ντέιβισον, Χριστοφή – Χουντόμπιακ – Κ. Ηλία (30’ Χαραλάμπους), Μιγκελίτο – Μ. Ηλία, Ντόλεζαλ (46’ Κοστόφσκι) – Ζάκπα.