ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ ΦΙΛΙΚΩΝ

ΑΠΟΕΛ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2-1

Στην «πρόβα τζενεράλε» ενόψει του πρωταθλήματος ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε του Απόλλωνα με 2-1 σε φιλική αναμέτρηση στο ΓΣΠ.Οι γαλαζοκίτρινοι προηγήθηκαν με γκολ του Κλωναρίδη στο 29′,ενώ οι κυανόλευκοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Νταμπό στο 49′.Το τελικό 2-1 έκανε ο Κούτσακος στο 76΄.

Έτσι ο ΑΠΟΕΛ πήρε τη φιλική νίκη επί του Απόλλωνα και πάει με την καλύτερη ψυχολογία για την έναρξη του πρωταθλήματος.

ΑΕΚ-ΑΕΛ 1-2

Η ΑΕΛ κέρδισε στην «Αρένα» την ΑΕΚ με 2-1 και έδειξε έτοιμη ενόψει της πρεμιέρα του πρωταθλήματος την ερχόμενη Κυριακή απέναντι στον Ολυμπιακό στο Μακάρειο. Τα τέρματα της λεμεσιανής ομάδας σημεώισαν οι  Ντανίλο στο 22’ και Αβραάμ στο 52’. Ο Γκαζαριάν είχε δοκάρι στο 1ο ημίχρονο.

Από την άλλη η ΑΕΚ, η οποία μείωσε με τον Μοϊσόφ στο 72’ σε ακόμη μια φιλική αναμέτρηση εμφανίστηκε μέτρια και θα πρέπει να βελτιωθεί μέχρι το πρώτο επίσημο παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».

ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΠΑΦΟΣ 0-0

Ανόρθωση και Πάφος, εξήλθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος 2020-21. Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Γκαλίτσιο στην επανάληψη, αρκετά καλή παρουσία από την παφιακή ομάδα.

Καρμιώτισσα – ΕΝΠ 1-0

37′ Ρόμο

Ομόνοια Ψευδά – Δόξα Κατωκοπιάς 0-2

5′ Χρυσομήλης, 73′ Σαντίκ

Αγία Νάπα – Άρης 1-1

Ολυμπιακός – Ονήσιλος 0-4