ΑΘΛΗΤΙΚΑ

SERIE A: ΙΝΤΕΡ – ΡΟΜΑ 1-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ίντερ και Ρόμα είχαν από ένα ημίχρονο στο «Giuseppe Meazza» και μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1-1), με την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι να ”βλέπει” Champions League . Δεν έπαιξε ο Μανώλας που τραυματίστηκε στην προθέρμανση.

Στο 14ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκολάρα του Στέφαν Ελ Σαραουί που μετά από ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ έκανε το 0-1 για την Ρόμα του Ρανιέρι.

Στο δεύτερο μέρος η Ίντερ ανέβασε το ρυθμό της και στο 61′ ο Κροάτης μεσοεπιθετικός των «νερατζούρι», Ιβάν Πέρισιτς με δύσκολη κεφαλιά μετά από σέντρα του Ντ’Αμπρόσιο να ισοφαρίζει σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Η Ρόμα στο 91ο λεπτό είχε μεγάλη ευκαιρία για να φύγει με το «διπλό» από το Μιλάνο όμως ο Αλεξάνταρ Κολάροφ, είδε τον Χαντάνοβιτς να κάνει εκπληκτική απόκρουση και να κρατάει το 1-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι η Ίντερ είναι πλέον στο +5 από την 4η Μίλαν ενώ η Ρόμα έφτασε μια… ανάσα από την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο (-1).