ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ 6ΑΡΕΣ ΚΑΙ Η ΟΜΟΝΟΙΑ

Άρχισε και η Ομόνοια, να ρίχνει 6άρες στο πρωτάθλημα. Την φόρτωσε κανονικά σήμερα την Πάφο με 6-0 και με λίγη προσοχή, θα μπορούσε να έφτανε σε διπλάσιο αριθμό τερμάτων. Η Ομόνοια άνοιξε νωρίς το σκόρ στο 13΄με πέναλτυ του Ασίς και απο εκείνο το λεπτό η Πάφος αγωνιζόταν με 10παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Ροίν που ανέτρεψε τον Κίρμ. Τα πράγματα στη συνέχεια ήταν εύκολα για την Ομόνοια, τα λάθη πολλά απο πλευράς παικτών Πάφου και άρχισε το φόρτωμα κανονικά. Στο 32΄ο Οικονομίδης έκανε το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Η Πάφος δεν κλείσθηκε για να μαζέψει όσο λιγότερα γκόλ μπορούσε αλλά έβγαινε κι΄αυτή στην επίθεση, κυνηγώντας το γκόλ και τα πράγματα για την Ομόνοια γινόταν πιο εύκολα και το πάρτυ των παικτών της,  στην αντίπαλη περιοχή συνεχίσθηκε μέχρι αργά, με τον Ασίς να κλέβει την παράσταση στο χορό, μέχρι δηλαδή και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Το 3-0 ο Κίρμ στο 54΄, ο Σκέμπρι το 4-0 στο 76΄, ο Εζέ το 5-0 στο 84΄και το κερασάκι στη τούρτα του πάρτυ ο Σκέμπρι στο 90΄. Ο Χριστοφή αγωνίσθηκε για 63΄και στη συνέχεια τη θέση του πήρε ο Σκέμπρι.