ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΚΙ΄ΕΦΥΓΕ

Οταν ξεκινάς με γκόλ απο τα αποδυτήρια στο 4΄ και κάνεις και κάποιες ευκαιρίες μετά, λές εντάξει θα πάει στο άνετο το παιχνίδι,  Δεν έχεις αντίπαλο όμως οποιονδήποτε  αλλά μια Ιταλική ομάδα κι΄αυτό που είναι Ιταλική  και μόνο λέει πολλά. Δεν ήταν εύκολο απόψε το παιχνίδι για την Μπαρτσελόνα όπως αναμενόταν εξάλλου άσχετα αν οι μπούκηδες θα πληρώνουν μέχρι ττου χρόνου τέτοια μέρα. Και 2-2 ημίχρονο τελικό και νίκη η Μπαρτσελόνα και 4-6  γκόλ και στο 1-3 που απόψε αυτό το σκόρ το αγάπησε πολύς κόσμος. Ολα λοιπόν κύλησαν φυσιολογικά απόψε με τη νίκη της Μπαρτσελόνας με 1-3 αλλά και η Γιουβέντους έδειξε ότι δίκαια έφτασε μέχρι το Βερολίνο. Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να μην είχε ταχύτητα αλλά φάσεις είχε και είχε γιατί προηγήθηκε στο σκόρ η Μπαρτσελόνα και όχι η Γιουβέντους που πίεσε ψηλά στην αρχή και άφηνε χώρο για τους καταλανούς. Οταν ισοφάρισε η Γιουβέντους στην επανάληψη κάτι πήγε να κάνει και πίστεψε ότι μπορεί να το γύριζε το παιχνίδι αλλά τα κενά που άφηνε στην άμυνα τα πλήρωσε. Περίμενα καλύτερο το Μέσι απόψε αλλά μου φάνηκε  κουρασμένος όπως και πέρσι στη Βραζιλία στο Μουντιάλ. Το 1-3 διαμορφώθηκε στο τέλος των καθυστερήσεων και αφού οι Ιταλοί έκαναν την τελευταία προσπάθεια   μπάς και ισοφαρίσουν το παιχνίδι. Η Μπαρτσελόνα με την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λίγκ τα πήρε όλα κι΄εφυγε. Πρωτάθλημα, κύπελλο και Τσάμπιονς Λίγκ.