ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΟΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Κοιμήθηκαν ποι παίκτες του Απόλλωνα στην τελευταία φάση αλλά και ο Αντόνε δεν ήταν ξύπνιος στο παιχνίδι. Τον βόλευε τον Αντόνε και η ισοπαλία αλλά μετά το 70΄που η ομάδα του έπεσε με τα μούτρα στην επίθεση για να βγάλει γκόλ δεν φρόντισε να την κουμαντάρει όπως θα έπρεπε. Ειδικά μετά το 85΄ο Αντόνε έπρεπε να συγκρατήσει και να διατηρήσει ξύπνιους τους παίκτες του. Να κουμαντάρει το παιχνίδι με τέτοιο τρόπο  για να μην το χάσει. Πολύ καλό το ισόπαλο αποτέλεσμα για τον Απόλλωνα έλεγε ο αποδυτηριάκιας. Πέρναγε την Λευκωσία με 4 βαθμούς και διατηρούσε την διαφορά των 3 βαθμών απο το ΑΠΟΕΛ. Τι το καλύτερο; Οτι καλύτερο θα ήταν για τον Απόλλωνα μιάς και όλα έδειχναν ισοπαλία αλλά ο Απόλλωνας έπαιξε στα τελευταία λεπτά για τη νίκη λές και θα του έδινε το πρωτάθλημα αλλά στο τέλος το έχασε το παιχνίδι. Αφού είδε ότι χάθηκαν ευκαιρίες και δεν του βγήκε το γκόλ τουλάχιστον στα τελευταία λεπτά ας φρόντιζε να διατηρήσει το 0-0. Είχε ακόμα δύο αλλαγές που άγνωστο για πιό λόγο δεν τις πραγματοποίησε ποτέ. Τουλάχιστον για να κερδίσει χρόνο.