ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Ευτυχώς που σήμερα στο ΠΑΠ, δεν υπήρχε κανένας  Μούσκος διαιτητής για να φωνάζει ο Απόλλωνας και να μειωθεί η νίκη του Οθέλλου. Η ανωτερότητα της ομάδας του Σακκά,  μέσα στο γήπεδο ήταν εμφανής. Ηξερε τι ήθελε και πως να το πάρει. Τι κι΄αν βρέθηκε πίσω στο σκόρ με αυτογκόλ στο 2΄, ούτε κρύο, ούτε ζέστη, έβαλε τη μπάλα κάτω, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και πριν το ημίχρονο πήρε προβάδισμα στο σκόρ με 2-1.  Οσο για τους προπονητές, πολλά καντάρια παραπάνω, η ανωτερότητα του Κώστα Σακκά απο τον Αντόνε. Ποιός Αντόνε; Τον είχε βιδωμένο για τα καλά ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο που έπαιξε με περισσότερο το μυαλό στην άμυνα. Σε τρία συνεχόμενα παιχνίδια ο Οθέλλος, δεν έχασε απο τον Απόλλωνα. 1-1 στο Τσίρειο με δύο κλασικές ευκαιρίες στο τέλος ο Οθέλλος, 2-2 στο πρωτάθλημα στο ΠΑΠ και 2-1 σήμερα ο Οθέλλος κέρδισε τον Απόλλωνα και τον άφησε νωρίς νωρίς εκτός κυπέλου. Είχε απουσίες ο Απόλλωνας απο την μιά και απο την άλλη ο Αντόνε έκανε ότι μαλακία πέρασε απο το μυαλό του για να παρουσιάσει ένα σχήμα, ανίκανο να πετύχει ένα γκόλ απέναντι στον Οθέλλο. Τρία γκόλ σημειώθηκαν σήμερα στο ΠΑΠ και και τα τρία τα πέτυχαν παίκτες του Οθέλλου. Ο Απόλλωνας, εδώ και δύο ώρες περίπου που τελείωσε το παιχνίδι κι΄ ακόμα το παλεύει για να σκοράρει.