ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

Για την ήττα του ΑΠΟΕΛ απο την ΑΕΛ φταίει η Μαριάννα η Σέρβα. Αποδυτηριάκιας το λέει. Οσοι παίκτες πέρασαν απο τα χέρια της, ακόμα δεν λένε να κλωτσήσουν και όσοι κλωτσάνε, παραπατάνε. Τα υγρά της φοράδας και ο πλακούντας αλόγου δεν έφεραν αποτελέσματα φαίνεται αλλά τα  χειροτέρεψαν τα πράγματα. Ενα δράμα και σήμερα το ΑΠΟΕΛ με εξαίρεση το πρώτο 20λεπτο, πριν την 20λεπτη διακοπή, λόγω εισβολής  οπαδών μέσα στον αγωνιστικό χωρό.  Απο κεί και πέρα, ένα δράμα. Χωρίς πάθος, χωρίς τακτική με άμυνα για κλάματα τους πήρε πρέφα η ΑΕΛ και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κάνει το 0-1,2-1. Δικαιολογίες για το ΑΠΟΕΛ δεν υπάρχουν. Δεν ήταν και το μοναδικό παιχνίδι σήμερα που η ομάδα δεν τράβηξε. Σε κανένα παιχνίδι δεν έπαιξε καλό, ποιοτικό και γρήγορο ποδόσφαιρο. Ετσι λοιπόν μετά την ήττα απο τον Ερμή και την ισοπαλία με την Αγία Νάπα εισέπραξε ακόμα μια ήττα απο την ΑΕΛ με  2-1. Τώρα δεν είναι μόνον ότι κινδυνεύει να χάσει την πρώτη θέση απο τον Απόλλωνα αλλά νιώθει και και την καυτή ανάσα της Ομόνοιας και της  ΑΕΚ. Πάντως με έτσι χάλια, δεν μπορεί να μιλήσει ούτε για τίτλο ούτε για τίποτα. Αν δεν επιστρέψουν οι βασικοί πίσω και δεν γίνουν οι κατάλληλες προσθήκες καλυτερη εικόνα το ΑΠΟΕΛ δύσκολα να παρουσιάσει.